Firefox PHP

E-mail a forum 5.1.12

Posted by Jasio 
E-mail a forum 5.1.12
May 28, 2006 06:07PM
Witam serdecznie...

Czyzby przyszło mi zapoczątkować "pomocowe" działanie forum???

Swego czasu miałem zainstalowane phorum 3.4.2. Jak dla mnie rewelacja. Proste, przejrzyste i posiadające bardzo intuicyjny interfejs.

Niedawno zaistniała potrzeba powtórnego zainstalowania phoru. Chcąc "iść" z postępem na nowej stronce zainstalowałem najnowsze phorum 5.1.12. Wszystko oki... niby...
Serwer na którym zaistalowałem to forum przy wysyłaniu e-maila (w przypadku phorum 5.1.12 - zdecydowana większośc funkcji wykorzystuje e-mail) wymaga uwierzytelnienia.

W jaki sposób "ustawić" czy też "zmodyfikować" to forum by wysyłanie e-maili działało? Które "pliki" forum odpowiadają za e-maile???

Po dotychczasowych niepowodzeniach próbowałem "na powrót" zainstalować od "zera" phorum 3.4.8 i... niestety nie udało mi się. Co ciekawe nie udało mi się to na 3 różnych serwerach zarówno windowsowych jak i unixowych. Natomiast bez problemów założyłem je na "lokalnym serwerze" (KRASNAL-Serv-2.7.exe). Co jest?

W wersji 3.4.x istaniała możliwość wyłączenia "e-maila". O ile dobrze przeglądałem v.5.1.12 to takiej mozliwości nie ma.

Pozdrawiam
Jasio
Re: E-mail a forum 5.1.12
May 28, 2006 08:48PM
Jaki dokłądnei chesz efekt uzyskać ?

MOżna tak postąpić:
Usunąć z szablonów wszystko co się odnosi do maila czyli z szablonu logowania część o przypomnieniu hasła, z szablonu rejestracji podanei maila i z szablonów profilu.
Problem powstaje gdy sie rejestruje ponieważ pole e-mail jest obowiazkowe. MOżna by napisac jakiś mały moduł korzystający z haka (uchwytu) before_register lub innego, który wpisuje jakiś jeden mail albo losowy żeby pole byo wypełnione.
W opcjach należało by wyłączyć weryfikację usera poprzez maila. I chyba by to było wszystko.

Forum wysyła maile poprzez funkcję mail z php i to ma sie nijak do tego , z eserwer wymaga uwierzytelnienia.

--
Tomasz Regdos :: www.regdos.com
May 28, 2006 11:26PM
>>Forum wysyła maile poprzez funkcję mail z php i to ma sie nijak do tego , z eserwer wymaga uwierzytelnienia.

Hmm...
No nie dokładnie. Na serwerze (gdzie mam stronkę) funkcja mail() podlega pewnym restykcjom. Polega to na tym, że przy wysyłaniu musi byc włączona autoryzacja (trzeba tam podać login i hasło do danej skrzynki pocztowej na tym serwerze).
Swego czasu administrator serwera podał mi przykładowy skrypt, który po dostosowaniu do moich potrzeb, umozliwia wysyłanie e-maili z serwera np. do mnie (jako np. [kontakt]).

O ile jesteście w stanie wskazać mi miejsce w którym "realizowana" jest funkcja mail() to tak sobie myślę, że dam radę przerobić tę częsci tak by wszystko działało.

Teraz jest tak, że żadne e-maile nie dochodzą (a dokładnie wogóle nie są wysyłane)... Czyli w konsekwencji nie można np. się zarejestrować...

Po przerobieniu oczywiście chętnie udostępnię innym to co zrobiłem.

Pozdrawiam
Jasio

Edited 1 time(s). Last edit at 05/28/2006 11:28PM by Jasio.
May 29, 2006 07:35PM
Za wysyłke wszystkich maili odpowiada funkcja "phorum_email_user" (w niej jest dwukrotne wystąpienie php-owego mail) w pliku "include\email_functions.php"

--
Tomasz Regdos :: www.regdos.com
March 12, 2008 10:39AM
Witam, sorry ze odkurzam stary temat, ale jak zrobic, aby forum NIE wysylalo jakichkolwiek maili??

Pomimo, ze dalem autoryzacje przez moderatora forum i tak wysyla... w ktorym pliku co "zahaszowac" ??
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login